MANTIK VE MUHAKEME BİZDEN SORULUR! TYT MATEMATİK SORU BANKASI ÇIKTI!

MANTIK VE MUHAKEME BİZDEN SORULUR! TYT MATEMATİK SORU BANKASI ÇIKTI!

ÖSYM 'nin Yeni Matematik Sorularına Orjinal Bakış!

Beyin yakan müfredat soruları!
Yeni konular, yeni nesil sorular!
Anında dönüt uygulamalı!

NİÇİN MANTIKSAL AKIL YÜRÜTME SORULARI?

Yeni Sınav Sistemimiz YKS Hayırlı Olsun: 
Üniversite okumak isteyen milyonların ter döktüğü sınav maratonu 2018 yılı itibariyle yeni bir isim değiştirdi ve daha da önemlisi yeni bir formata büründü. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adını alan sınavın ilk basamağı Temel Yeterlilik Testi (TYT) olarak değiştirildi.
İlk Basamak Sınavında Değişiklikler Var!
İlk başlarda, her ne kadar TYT’nin ismi ve içerisinde barındırdığı testlerin soru sayıları öğrencilerin merak konusu olsa da, ÖSYM’nin örnek bir TYT deneme sınavı yayınlamasıyla gündem bir anda değişti. 2018 TYT’de, tıpkı ÖSYM’nin örnek deneme sınavına uygun olarak neredeyse klasik kalıpta hiçbir soruya yer verilmedi. Matematikteki 40 sorunun 40’ıda kitabımızdaki sorulara benzer sorulardan oluştu.
Ezber bozuldu: Ezber Sorularına Elveda!
TYT’nin belkemiği diyebileceğimiz matematik sorularının niteliği sınava hazırlanan öğrencileri yepyeni dünyalara götürdü. Yıllardır ezbere dayalı ve salt formül ile çözülebilen sorulardan kurtulmamız gerektiği ortak paydasında buluşan eğitimcilerin bekledikleri formatta sorular matematiğin tümüne hâkim olmuştu.
Mantıksal Akıl Yürütme Ekseninde Sorular Geldi!
2018 YKS’den başlamak üzere, artık üniversite giriş sınavlarında özellikle ilk basamakta şekle dayalı ve mantıksal akıl yürütme ekseninde hazırlanmış sorular siz değerli üniversite adaylarının önünde olacak. Esasında her ne kadar mantıksal akıl yürütme yeni bir konu gibi görünse de durum çeşitli çevrelerde dillendirilenden biraz farklı.
ALES Deneyimli Matematik Zümresi
Filozof Yayıncılık’ın ÖSYM tarafından düzenli olarak yapılan ALES ve DGS gibi sınavları için orijinal soru bankası, deneme sınavları ve benzeri materyaller üreten Matematik Zümresi olarak bu süreçte sizleri yalnız bırakamazdık.
MEB’in Amaçladığı Kazanımlara Dikkat!
Bu bakış açısıyla, MEB’in kazanım odaklı eğitim anlayışına uygun olarak, mevcut müfredatın büyük oranda korunduğunu söylemek isteriz. Yani TYT’ye hazırlanan öğrencilerimiz sayılar ile başlayan ve içerisinde mutlak değer, oran orantı, üslü-köklü sayılar ve muhakeme problemleri gibi konuların tümüne çalışmalılar ve hedeflenen kazanımlara sahip olmalılar. Fakat alışılagelmiş soru kalıplarının ötesine geçerek ŞEKLE DAYALI – MANTIKSAL AKIL YÜRÜTME ekseninde hazırlanmış olan orijinal sorulara hazırlıklı olmak gerektiğini ifade etmek isteriz. Yani konulardan ziyade soru kalıpları ve soru tarzları değişmiştir. 
Bu Kitapta Mantık Var!
Filozof Yayıncılık Matematik Zümresi olarak bu kitapta müfredatın tümünü içeren, bununla birlikte yeni soru kalıpları ile zenginleştirilmiş bir muhteva ile karşılaşacaksınız. 
Kariyer basamaklarının en önemli kilometre taşlarından biri olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda siz değerli öğrencilerimize başarılar dileriz.

TYT MANTIK MUHAKEME SORU BANKASI ÖRNEK SAYFALAR.pdf

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER